urodzenia
11 lutego 1987 Monza, Włochy
Pozycja obrońca
Wzrost 184 cm

Luca Antonelli  – włoski piłkarz występujący na pozycji obrońcy we włoskim klubie Milan oraz w reprezentacji Włoch. Syn byłego włoskiego piłkarza, Roberto Antonelliego.

Kariera Klubowa:

Luca Antonelli swoją piłkarską karierę rozpoczynał już w wieku siedmiu lat, kiedy to trafił do szkółki juniorów AC Monza ze swojego rodzinnego miasta. Następnie trenował z młodzieżowymi drużynami AC Milan, a później z Primaverą, czyli najstarszą grupą juniorską. W 2006 Antonelli dołączył do dorosłej ekipy "Rossonerich". Zadebiutował w niej 8 listopada tego samego roku w meczu przeciwko Brescii Calcio w ramach rozgrywek o Puchar Włoch, kiedy to w przerwie spotkania zmienił Matteo Lunatiego. Z powodu kontuzji kilku zawodników z podstawowej kadry Antonelli zasiadał na ławce rezerwowych w meczach Serie A z Empoli i Messiną oraz spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko AEK-owi Ateny. W rozgrywkach włoskiej ligi Antonelli zadebiutował 23 grudnia w wygranym 3:0 pojedynku z Udinese, kiedy to w przerwie meczu zmienił Clarence'a Seedorfa. Latem 2007 Włoch został wypożyczony do Bari, a w styczniu 2008 roku na tej samej zasadzie przeszedł do Parmy. W czerwcu działacze drużyny "Gialloblu" wykupili połowę praw do karty Antonelliego. 1 lipca 2009 oficjalna strona Milanu poinformowała, że Włoch stał się pełnoprawnym zawodnikiem Parmy, która zdecydowała się na transfer definitywny piłkarza. 10 kwietnia 2010 w zwycięskim 3:2 wyjazdowym meczu z Napoli zdobył swoją pierwszą bramkę w Serie A. W 2011 roku Antonelli przeszedł do Genoi.

Kariera Reprezentacyjna:

Antonelli ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Włoch do lat 19 oraz 20, dla których rozegrał po jednym meczu. W zespole U-19 zadebiutował 14 grudnia 2005 w przegranym 1:2 spotkaniu z Turcją, natomiast w drużynie U-20 wystąpił 14 listopada 2007 podczas wygranego 3:0 pojedynku przeciwko Szwajcarii i zdobył wówczas jedną z bramek. W seniorskiej reprezentacji Włoch zadebiutował 3 września 2010 w zwycięskim 2:1 pierwszym meczu eliminacji do Euro 2012 z Estonią. W 80. minucie zmienił wówczas Antonio Cassano.